Różnice pomiędzy zwykłym dozownikiem, a stacją do dezynfekcji rąk

Różnice pomiędzy zwykłym dozownikiem, a stacją do dezynfekcji rąk

Dezynfekcja rąk stała się naszą codziennością. Za każdym razem, gdy wchodzimy do sklepu bądź kościoła lub szkoły i pracy, powinniśmy oczyścić swoje dłonie z drobnoustrojów i wirusów. Ma to na celu zapewnienie naszego bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie możliwości zakażenia się koronawirusem. W celu zdezynfekowania dłoni w miejscach publicznych ustawiono dozowniki do rąk oraz automaty do dezynfekcji. Co jednak je wyróżnia?

Zwykły dozownik do rąk

Często w małych sklepach oraz firmach można spotkać półkę, a na niej dozownik z płynem dezynfekującym. Jest to mała buteleczka umożliwiająca dystrybucję płynu bądź żelu na nasze dłonie. Niestety, aby z niego skorzystać, należy nacisnąć atomizer, a to już robi wiele osób. Co więcej, środek nie jest równomiernie rozprowadzony po powierzchni rąk, a więc musimy go jeszcze bardzo dokładnie wetrzeć.

Natomiast automaty do dezynfekcji rąk to urządzenia automatyczne. Nie wymagają żadnego kontaktu fizycznego z naszej strony. Wystarczy wsunąć dłonie w wyznaczony obszar, a środek zostanie równomiernie rozprowadzony na powierzchni naszych dłoni. Jest to niezwykle higieniczne rozwiązanie, a w dodatku praktyczne.

Stacja do dezynfekcji rąk – jako narzędzie marketingowe

Biorąc pod uwagę fakt, iż bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk są ustawiane w miejscach publicznych, warto wykorzystać je jako praktyczne narzędzie marketingu. Duże automaty posiadają rozbudowaną powierzchnię, którą możemy dowolnie wypełnić materiałami marketingowymi takimi jak logo, hasła reklamowe i inne. Każdy, kto skorzysta z płynu do dezynfekcji, z pewnością zwróci swoją uwagę na reklamę, którą będzie miał przed sobą.

Niestety dozowniki do dezynfekcji rąk ze względu na swoje niewielkie rozmiary nie nadają się jako medium przekazu reklamowego. Nie są reprezentatywnymi urządzeniami, przez co mało kto zwraca na nie uwagę. W dodatku bardzo często są zamoczone w płynie do dezynfekcji, co nie wygląda zbyt estetycznie.

Stacja do dezynfekcji – praktyczne i funkcjonalne urządzenie

Dokonując zakupu automatu do dezynfekcji, nie musimy się martwić o prąd. Tego typu urządzenia mogą być zasilane bateryjnie, akumulatorowo oraz bezpośrednio z sieci. Dzięki temu nie ma problemu z ustawieniem automatu do dezynfekcji w pomieszczeniach pozbawionych źródła zasilania. Co więcej, każdy automat jest wykonany ze stali, przez co jest wytrzymały i posłuży przez długi okres czasu. Warto również wspomnieć o tym, że wyposażono go w dozownik, który można zapełnić bez potrzeby rozbierania automatu. To praktyczne rozwiązanie sprawi, że obsługa bezdotykowego automatu do dezynfekcji rąk to czysta przyjemność.